Myslet pozitivně s úsměvem na rtech Usmívající se

4 šipky směrovky z fotek

3. dubna 2013 v 0:21 | Renáta |  Téma týdne
Jednu z našich dovolených jsme pojali sportovně. Na Jižní Moravě je spousta cyklostezek a my dva se rozhodli je vyzkoušet. Ubytovali jsme se v chatce autocampu Erika, kam nás navedla tlustá černá dlouhá šipka. První ze čtyř.
Na spoustě míst, která jsme si naplánovali navštívit, jsem už byla, na některých i víckrát, ale pokaždé jsem cestovala pohodlně v autě. Bez velkého úsilí a námahy.
Že jízda na kole posiluje sebevědomí slyšeli všichni návštěvníci Kolonády na Reistně, moje nadšené "jsem dooost dobrá" se nedalo přeslechnout. Vyšlapala jsem celý kopec nad Valticemi až k nádherné rozhledně. Ten úchvatný rozhled za tu dřinu opravdu stál. Viděli jsme Lednický Minaret a tušili polohu zámku, cíle dalšího cyklovýletu.
Druhá šipka směrovka nás oba rozesmála. Napadlo by vás udělat si poutač na vinný sklípek ze sudu? Reklama zafungovala perfektně:-)
Trasa na Akátovou rozhlednu Na Výhoně asi nebyla původně pro cylisty. Šli jsme z Židlochovic, strmou stezku nešlo vyjet, kola jsme táhli vedle sebe. Počasí nám taky zrovna nevyšlo, ještě že nepršelo. Zato vítr foukal tak, že výstup po dřevěných schodech naklánějící se rozhledny si nezadal s hororovou scénou. Vítr na chvíli rozfoukal mraky, takže jsme viděli Brno i vysílač Kojál. Naše snaha najít lepší cestu zpět byla marná, šipka směrovka(už třetí) nás po pár desítkách metrů zavedla zpět na strmou stezku...
A poslední čtvrtou šipku směrovku namaloval někdo na zeď domku, aby případné zájemce pozval na pivko. Tentokrát jsme se nedali nalákat. Dolní Kounice nás nepřijaly zrovna přátelsky, do chatky v kempu jsme se vrátili promoklí až na kost.
Škoda, protože právě cyklostezky do Kounic byly parádní.
Bydlet kousek od Mikulova a nepodívat se na zámek? To by byla stejná absurdita jako nezajít do muzea v Dolních Věstonicích. Na nádvoří zámku mě fascinovalo zvláštní umělecké dílo, klečící lidská postava nesoucí na hřbetě velkou lebku. Mého muže zase zaujala Věstonická Venuše na zdi muzea, ale fotku, kde obdivuje její ušlechtilý prs, mi zveřejnit nedovolil.
Nezapomenutelným se stal výlet na zříceninu hradu Děvičky. Manžel opakovaně píchl kolo. Když se jeho oprava ani po
X-té nezdařila, musela jsem ujíždět zpět do kempu, vzít auto a jet do Pavlova, kam se manžel mezitím s nepoužitelným kolem přemístil. Výšlap na Dívčí hrady byl nekonečný. Rozhledy do okolí nabídla zřícenina bezkonkurenční.
Dovolená se nám vydařila. Najeli jsme nakolách více než 500 km. I když se mi padařilo vyfotit jen čtyři šipky směrovky, v reále jich bylo nepočítaně:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pandora Pandora | Web | 4. dubna 2013 v 15:40 | Reagovat

Super článek! XD ten sud je hustej!

2 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 5. dubna 2013 v 14:10 | Reagovat

[1]: Děkuju :-)Těch sudů je tam povíc,ale tenhle byl nejhezčí :-) V Lednici je dokonce stylová venkovní restaurace, sedí se v sudech :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na fotografie a obrázky na tomto blogu, pokud u nich není uveden zdroj,
se vztahují veškerá autorská práva.