Myslet pozitivně s úsměvem na rtech Usmívající se

Citronový smutek na duši

9. dubna 2013 v 14:33 | Renáta |  Hudba nejen pro mě
Z internetu na mě dýchl Citronový smutek.
Do hudebního, metalového nebe odešel v necelých 62 letech zpěvák Standa Hranický. Do skupiny Citron přešel z Majesticu. V letech 1984-5 nahrává veleúspěšné zlaté album Plni energie. Prodalo se ho přes půl milionu. Citron je ve Zlatém slavíku druhý, hned za Elánem. V roce 1987 si Standa na koncertní šňůře po Českoslovenku v Bratislavě zlomí nohu a je dlouhodobě nemocný.
Nepříjemnou situaci řeší kapela angažováním Ládi Křížka ze skupiny Vitacit. Následuje další zlatá LP deska Radegast. Citroni prorážejí do televizního vysílání, vítězí v hitparádách a ve Zlatém slavíku jsou na prvním místě.
V 90. letech Standa Hranický hostuje v Citronech s hitem Revizor. Jeho comeback přichází v roce 1994. Citroni koncertují a natáčejí nové album Best of. Jeho přípravy přeruší v roce 1997 náhlá smrt Jindry Kvity. Když Best of kapela dokončí a věnuje Kvitově památce, stává se album opět zlaté.
V roce 2004 Citroni koncertují v USA kde natáčejí i vedeoklip k písničce Rock, rock, rock. V červnu 2008 vystupují jako jediná předkapela skupiny Judas Priest v Ostravě.
7. 4. 2013 Standa Hranický podlehl těžké nemoci a umírá.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je pro tebe hudba důležitá?

Ano, velice důležitá 62% (62)
Ano 7% (7)
Jak kdy, podle nálady 31% (31)
Není 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na fotografie a obrázky na tomto blogu, pokud u nich není uveden zdroj,
se vztahují veškerá autorská práva.