close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nově na: Chudobka.blogspot.com

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Říjen 2013

Naprosto rozdílné

9. října 2013 v 12:06 | Chudobka1970 |  Hudba nejen pro mě
Je mi smutno, ale nechci se v tomhle stavu utápět. Vím, že hudba mi zatím pokaždé více či méně pomohla.
Jedna z mých oblíbených blagerek dala na své stránky tuhle relaxační hubu.

Poslouchat jemné tóny klavíru mě uklidńuje a tahle skladba se mi natolik líbí, že ji předávám dál. Naladila mě na další skladbu, která je ale naprosto jiná a vůbec není relaxační.

Jednou v noci jsem seděla u PC na stránkách FB. Ozval se mi kamarád s dotazem co já tady v tuhle hodinu. Odpověděla jsem, že se bytem přehnala další hádka s manželem. Hned mi poslal odkaz na následující písničku.
Když on má depku, tahle pecka ho vrátí na zem:
Nejdřív jsem se zarazila, tohle to? Ale když se písnička rozjela, dostala mě ze splínu. Ještě teď se musím usmívat při představě jak se sluchátkama na uších poslouchám Rihannu a "tančím vsedě" po půlnoci u PC.

A na závěr přidávám relax Daxe Johnsona. Poslal mi ho člověk, kterého mám ráda a vážím si ho. Video je nádherné i když to tak na začátku nevypadá.


Každá skladba je naprosto jiná a přesto jsou pro mě stejně.
Dokáží mě vytrhnout ze smutnění.
Hudba je pro mě lék.

Dovolená: Karlovy Vary

6. října 2013 v 1:22 | Chudobka1970 |  Kaleidoskop dní
V pátek jsme se rozhodli, že vyrazíme do Karlových Varů. Ještě probíhal filmový festival a to bylo velmi mocné lákadlo. A také to byla odměna za Mariánské Lázně, bezmála 100 km na kole Usmívající se
Zaparkovat nebylo vůbec jednoduché. U supermarketů hlídala městská policie, jestli tam auta nestojí delší dobu, zapisovali si jejich příjezd i s SPZ. Nakonec jsme jedno placené parkoviště našli a za nekřesťanský peníz se smířili s tím, že stejně budeme muset ještě jednou přijít a vytisknout další parkovací lístek. Ale co, dovolená je od slova dovolovat si, nebo ne? S vyplazeným jazykem

Tohle je datum naší návštěvy.


Ještě než jsme došli na kolonádu, rozezpívali nás tihle oranžoví "Hare Krisna". Byli úžasní, vtančili na ulici a rozdávali dobrou náladu.


Zaujala mě originalita stánků sponzorů.


Každý stánek propagoval něco, co souviselo s filmovým festivalem - Debra, občanské sdružení, se stala neziskovým partnerem tohoto festivalu.


Radiožurnál nás přímo volal do svého stánku.


...a takhle to dopadlo... Smějící se


Červený koberec před budovou hotelu Thermal přímo lákal k fotografování.


Jídlem se tu opravdu nešetřilo. Cenami ale také ne. Vyšplhaly se na můj vkus velmi vysoko. Manžel zavelel - co na tom, jíst se musí, já tvrdila kousek dál to bude levnější, no a hádka byla na světě. Měla se "dovolovat" a ne šetřit. Najedli jsme se každý jinde a bylo vymalováno. Vzájemná omluva dočistila ovzduší a mohlo se korzovat dál.


ČEZ odměňovala ty, kteří na upravených rotopedech vyráběli, nebo jak trefně říkali Pokondři "šlapali" 1 minutu energii. Taky jsem si to zkusila, nebylo to vůbec lehké, šlapalo se hodně ztuha. Stehna mě bolela ještě druhý den, protože jsem si chtěla před Těžkým Pokondrem šplhnout a "malinko" to přehnala...


povedla se mi docela dobrá fotečka. Nevinný


Tohle kasíno si o fotku přímo říkalo.


Coby zdravotník jsem ji prostě musela vyfotit.


Vřídlo, pramen vody horké 72°C, tryská do výšky až 12 metrů a to bez čerpadel, za 1 minutu vydá 200 litrů minerální vody. Vyfotit ho nebylo pro amatéra mého typu vůbec snadné.


Cestou zpět k autu jsme "potkali" tuhle nádhernou oázu svěžesti.


Tahle část kolonády se mi už jako dítěti moc líbila. Velké sloupy, vysoké stropy, sochy na střeše, to všechno mě naplňovalo jakousi posvátnou úctou. Připadala jsem si jako ve starých Řeckých bájích a pověstech, jako v Božském chrámu.


Architektura je zde prostě krásná.


Pramen nic moc :-) ale ten altánek, hmmm...


Kolonáda je obrovská, manžel se v ní trošilinku ztrácí...


A kousek od "našeho" parkoviště je tenhle lázeňský dům Alžbětiny lázně. Procházka je u konce. S Travoltu jsme se jaksi minuli, ale jinak se tenhle den až na jednu hodinku docela povedl. Dokázala jsem manžela vcelku bez problémů i po 20 letech dovést k Thermalu i na Vřídlo. Líbilo se mu tu víc než v Mariánských Lázních.
Bylo příjemné cestovat na další místo z dětských vzpomínek.

Introvert

3. října 2013 v 22:45 | Chudobka1970 |  Téma týdne
Není to tak dlouho, co jsme v psychologii probírali povahové rysy, charakter, emocionální labilitu či stabilitu jedince a jiné podobné záludnosti osobnosti. Mezi jinými jsem při samostudiu narazila i na tenhle testík týkající se introvertů a extrovertů. Je to pár otázek, položených s cílem dovědět se zda jsem spíše introvert nebo spíše extrovert.
Svoje odpovědi jsem vypsala.
A jak jste na tom vy?
Na fotografie a obrázky na tomto blogu, pokud u nich není uveden zdroj,
se vztahují veškerá autorská práva.