Myslet pozitivně s úsměvem na rtech Usmívající se

Prosinec 2013

Výhra

29. prosince 2013 v 9:30 | Chudobka1970 |  Kaleidoskop dní
Tak jsem vyhrála :-)
Na jednom z mých oblíbených blogů byla položena soutěžní otázka jaké cukroví a proč pečeme na vánoce. Odpověděla jsem spíš jen tak. A ono se štěstí usmálo :-) Perníčky jsou nádherné.
Ještě jednou za ně moc děkuju červený čudlíčku :-)
Rok 2013

28. prosince 2013 v 17:59 | Chudobka1970 |  Téma týdne
Tenhle rok mi víc vzal než dal. Jeden známý mi k vánocům přál, aby ten nový rok byl rozhodně lepší než ten letošní.
Rok 2013 mi vzal tátu. Máma zemřela v roce1990. Táta letos. Bylo to nečekané a moc smutné. Co natom, že se dožil 78 let. Prostě mi chybí. Když odešla máma, měla jsem dojem, že najednou dospívám. Ale daleko intenzivnější pocit dospělosti jsem zažívala po tátově pohřbu. Jako bych se až teprve tehdy stala rodičem. Zvláštní? Ano, hodně! Prostě jsem intenzivně vnímala svoji roli matky vůči synům, byť už dospělým. Najednou můj strach ze smrti není tak silný jako dřív. Vím, že něco ze mě zůstane v nich a bude to tam žít. Tak jako táta žije ve mě. Chodím na hřbitov mnohem častěji než dřív. Občas tam oběma rodičům oznamuju co se mi povedlo, co jsem totálně pokazila, jak se daří klukům. Taky oba vědí, že manžel už má zase práci a v lednu nastupuje.
Rok 2013 mi dal pocítit význam pojmu rodič ve všech možných rovinách. Některé věci bereme s naprostou samozřejmostí. Máme pocit, že tu budou pro nás navždy. Když o ně potom přijdem, nestačíme se divit...

Vánoční písničky

26. prosince 2013 v 1:43 | Chudobka1970 |  Hudba nejen pro mě
Při přípravě smaženého kapra jsem poslouchala rádio. Jak jinak. Na mé oblíbené stanici pouštěli jednu vánoční písničku za druhou. Syn se mě zeptal, kterou mám ráda a já mu odpověděla Z hor zní zvon. Nevěděl, která to je a já zrovna neměla čas jít hledat CD kde ji nazpívala Daniela Šinkorová.Líbí se mi spousta vánočních písniček, ale tahle patří mezi oblíbené. Stejně jako O Vánocích.
Ti mladší z vás ji asi neznáte. Měli jsme ji doma na malé SP desce. Ani nevím, co bylo na druhé straně. (SP deska měla pouze dvě písničky, na každé své straně jen jednu, narozdíl od LP desky, tam bylo nahrané na obou stranách celé album.)

Ale zpátky k Vánočním písničkám. Třeba takovou hitovku jako Let it Snow znáte asi úplně všichni. Ale její českou verzi Padá sníh od Milana Drobného znáte? A co Purpuru vonící tiše a ochotně? Rolničky nebo Zima, zima, zima nazpívané Hankou Zagorovou známe také. O Tiché noci ani trochu nepochybuju.


Jestli si pamatujete na legrační text této písničky:


Jako dítě si mi líbila i tahle ta melodie:

Snad jste si se mnou trošku zazpívali. Mám ráda i originální verze vánočních písniček, jenže ty si zazpívat nemůžu, protože anglicky neumím... Zato česky mi to jde :-)

Šťastné a veselé

23. prosince 2013 v 23:57 | Chudobka1970 |  Kaleidoskop dní
Naprosto všem, kteří sem zavítají, přeji ze srdce šťastné a veselé :-)

Práce

18. prosince 2013 v 22:22 | Chudobka1970 |  Kaleidoskop dní
Tak jsem se dnes rozhodla pořádně uklidit v mejlech a tenhle jsem našla:-)

manažerský kurz

16. prosince 2013 v 9:00 | Chudobka1970 |  Kaleidoskop dní
Dnes ráno jsem zaplatila účty a pak se mrkla na mejly. Tohle mi přišlo. Líbí semi to a proto jsem se rozhodla vám to předat.
Upozorňuji, že jsou mírně neslušná slůvka. Nahrazovat je nebudu, bez nich to není ono.Lekce číslo 1:
Vrána si sedí na stromě a celé dny nic nedělá. Králíček uvidí vránu a ptá se jí: "Můžu taky sedět jako ty a celé dny nic nedělat?" Vrána odpověděla: "Samozřejmě, proč ne." A tak se králíček posadil na zem pod vránu a odpočíval. Z ničeho nic se objevila liška, skočila na králíčka a sežrala ho.
Poučení:
Abys mohl jenom sedět a nic nedělat, musíš sedět hodně, hodně vysoko.

Lekce číslo 2:
Krocan si povídal s býkem. "Strašně rád bych se dostal až na vršek tohoto stromu," vzdychl krocan, "ale nemám na to dost sil." "Podívej, já mám tasemnici," odpověděl býk. "Je plná živin, zkus ji vytáhnout a sezobnout." Krocan tedy strčil hlavu býkovi co nejhlouběji do zadku, vytáhl tasemnici a celou ji sezobl. Zjistil, že mu opravdu dodala dostatek energie, a tak vyletěl na vršek stromu. Brzy byl ovšem spatřen farmářem a ten ho sestřelil dolů.
Poučení:
To, že lezeš velkému zvířeti do prdele, tě sice muže dostat až na samý vršek, ale nepomůže ti se tam udržet.

Lekce číslo 3:
Malý ptáček letěl na zimu na jih. Byla taková zima, že ptáček zmrzl a spadl doprostřed pole. Jak tam ležel, šla kolem kráva a vykadila se přímo na ptáčka. Když zmrzlý ptáček ležel v tom hovně, začal si uvědomovat, že to vlastně hřeje. Hovno ho začalo ohřívat! Tak si tam ležel hezky v teple a samou radosti si začal prozpěvovat. Kolemjdoucí kočka uslyšela ptačí zpěv a začala zjišťovat, odkud jde. Šla po zvuku, objevila ptáčka v hovně, vyhrabala ho a sežrala.
Poučení:
1. Ne každý, kdo se na tebe vysere, je tvůj nepřítel.
2. Ne každý, kdo tě vytáhne ze sraček, je tvůj přítel.
3. A když už se dostaneš do pěkných sraček, aspoň drž hubu.

Lekce číslo 4:
Plaval si tak pětikilový kapr po rybníčku a potkal malého půlkilového kapříka, který ho uctivě pozdravil. Velký kapr ani neodpověděl, jen se mu namyšleně vysral na hlavu. Nevšiml si ale, že za malým kaprem náhodou plaval třímetrový sumec, kterého proud taky potřísnil jeho hovny. Velkého sumce to strašně naštvalo a velkého kapra sežral.
Poučení:
I když jsi velká ryba, nesmíš těm malým srát na hlavu.
Nikdy nevíš, jestli za nimi nestojí vetší ryba než jsi ty.

Lekce číslo 5:
Vůdce vlčí smečky se pohádal s mladým vlkem a bili se na život a na smrt. Vůdce vlčí smečky se pohádal s mladým vlkem a bili se na život a na smrt. Mladý vlk vůdce smečky přemohl a zabil. Aby smečce dokázal svoji sílu, tak ho navíc sežral. Starý vlk měl ale hodně dlouhé drápy a když šel mladý vlk srát, tak ho to strašně škrábalo a bolelo.
Poučení:
Než si něco začneš se svým představeným, nejdříve se podívej jak má dlouhé prsty. Čím delší prsty má, tím budeš mít větší problémy, až ho začneš srát.30 denní výzva - porovnání

13. prosince 2013 v 13:44 | Chudobka1970 |  Hubnu?
A dnes tu máte za odměnu malý testík .

30 denní výzva - břicho 30.den

12. prosince 2013 v 12:41 | Chudobka1970 |  Hubnu?
Pro ty, kteří vydrželi až do konce je tu poslední 30 den.

Blahopřeju úplně všem Usmívající se
Těm, kteří to zkusili alespoň jednou Usmívající se
Těm, kteříé vydrželi až do konce, blahopřeju úplně nejvíc Usmívající se
Byla to pořádná dřina. Sice jsem nezhubla ani deko, ale zpevnila jsem si břišní stěnu. Takže se vejdu do kalhot.
Překonali jsme sami sebe i kdybž to bylo třeba jen párkrát. Jak trefně řekl jeden bezva návštěvník, když žena zpevní břicho, líp vyniknou její vnady. A ploché břicho u chlapa taky není k zahození S vyplazeným jazykem
Zítra, až vstřebáte svůj vítěznáý počin, můžete si porovnat, jak na tom s břišním svalstvem vlastně jste :-)

Vánoční dárek

12. prosince 2013 v 2:48 | Chudobka1970 |  Fantazie bez hranic
Mladá žena leží v posteli a pozoruje hodiny. Unavená vteřinová ručička se pomaličku lenivě přesouvá od čísla k číslu.
Čas se rozplývá v nekonečnu.
Uplynula teprve necelá hodina od večeře. Čas se tu vleče podle denního harmonogramu: ranní hygiena, snídaně, vizity, oběd, večeře a tím vším neúprosně táhnoucí se chemoterapie.
Domů ji nepustí, s tím už se smířila. Nezbývá než zkusit statečně a bez dalšího návalu slziček zvládnout vánoce na onkologii. Nakonec, není to tady tak strašné. Personál je příjemný. Starají se o ni i zdravotní bratři - sestřičky muži. Na pokoji má televizi s USB vstupem. Jen je tu sama. Druhá postel je od včerejška prázdná.
Ale chodí za ní každý den návštěvy. Vlastně skoro každý den. Onkologie se postupně pro některé z nich stala strašákem. Kdo by se rád díval na utrpení kolem sebe? Naštěstí zdravé jádro několika málo přátel zůstalo.
Někdo klepe. Rázně a hezky hlasitě. To bude sestřička, hádá správně Martina. Žena ve stejnokroji vejde na pokoj, zapne televizi a vloží do ní flešku s filmem. Je to muzikál Mamma Mia. Překvapená Martina se uvelebí v posteli, posune stojan s infuzí chemoterapie víc vlevo aby líp viděla a přitom se snaží dostat ze smějící se setřičky, jak ví, že tento muzikál má ráda. Když po chvíli sestřička odejde, Martina si potichu zpívá spolu s Meryl Streepovou písničky skupiny ABBA. Má velkou radost s tohoto malého předvánočního dárečku. Vůbec si neuvědomuje svoji únavu a po necelé hodině usíná.
Do snu se jí vloudila vzpomínka na dětské vánoce. Sedí u stolu s maminkou, tatínkem a babičkou. K večeři mají smaženého kapra s bramborovým salátem, ale ona má před sebou obalované rybí prsty s bramborovou kaší. Bramborový salát pořád nesnáší, stačí jeho vůně a stahuje se jí žaludek. Další vzpomínka vložená do snu patří oranžovému dětskému kolu značky Pionýr. Stálo v ložnici rodičů, vedle vánočního stromečku. Ježíšek vyslyšel její přání. Střih a šťastný sen vystřídá smutek během pohřbu maminky. Zemřela příliš mladá. Opět střih, ve snu ji někdo volá. Slyší svoje jméno znovu a znovu. Jde za hlasem. Najednou před ní stojí maminka s tátou a natahují k ní své ruce. Za nimi září krásné světlo.
Slyší své jméno. Otevírá oči. Nad ní stojí sestříčka a vítá ji do nového, Štědrého dne. Usmívá se. I Martina se na ni usměje. Ráda vrací darovanou radost. Dnes chemoterapie skončí. Začne proces uzdravování.
Martina vlastně dostala ten nejkrásnější vánoční dárek na světě.
Naději na další život.

30 denní výzva - břicho 29.den

11. prosince 2013 v 12:26 | Chudobka1970 |  Hubnu?
Na fotografie a obrázky na tomto blogu, pokud u nich není uveden zdroj,
se vztahují veškerá autorská práva.