close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nově na: Chudobka.blogspot.com

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Dnešní duhový svět

6. února 2014 v 1:48 | Chudobka1970 |  Téma týdne
Dnešní svět má všech sedm pověstných barev duhy.
Červená na semaforech všech zemí světa znamená STOP, zastav se člověče, zpomal svoje rychlé tempo. Život je příliš krátký na to, abys ho promrhal úvahami coby, kdyby. Žij tak, aby ses za svoje činy nikdy nemusel stydět.
Oranžovou barvu má jantar. Mineralizovaná pryskyřice z pradávného světa třetihor. Vzpomínáte na Jurský park? DNA k oživení pravěkých dinosaurů se podařilo získat právě z hmyzu uvězněho miliony let v jantaru. Steven Spielberg v roce 1993 podle předlohy Michaela Crichtona vytvořil Jurský park plný naklonovaných tyranosaurů, velociraptorů. Svět, kam člověk vlastně vůbec nepatřil.
Žluté je slunce. Bez něj by na tomto světě byla tma a zima. Rostliny by nemohly dýchat a vyrábět nám kyslík. Zvířata ani lidé by neviděli. Slunce je symbol života na Zemi.
Zelené lesy. Písničku Wabiho Daňka Stromy asi mnozí znáte. Hledá v ní pro své děti les. Doufejme, že je to jen sci-fi. Procházky v chladivém tichém lesním světě jsou balzám na bolavou duši. Chovejme se k přírodě vlídně. Nemá nevyčeraptelné zdroje.
Modrou barvu má nekonečný oceán. Domov jednoho z největších živočichů na světě vůbec. Modrá velryba neboli Plejtvák obrovský. O tom že je opravdu obrovský svědčí třeba jeho 4 tuny vážící jazyk. Pro srovnání dospělý samec Slona afrického váží průměrně 3 tuny.
Indigovou barvu vypouští chobotnice na svoji obranu. Dokáží tak zmást nepřítele. Patří mezi hlavonožce, mořské dravce. Já jsem také předčasem začala žít v moři. Tohle moře je svět plný báječných lidí, kteří se nebojí sdílet svůj život. Píší o svých snech, přáních, tužbách i bolestech a prohrách. Odměnou za svoji odvahu jít s kůží na trh jsou jim reakce v komentářích od naprosto neznámých a často i věkově vzdálených lidí. A nejkrásnější v tomhle moři je získání přátelství. Tímto mořem je blog. Potápím se sem často a ráda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 8. února 2014 v 18:04 | Reagovat

Moc krásně jsi to napsala. A když se jeden zamyslí, ani nemusí dlouho, tak ví, že je to všechno pravda. I já se moc ráda potápím v tom moři blogů.

2 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 9. února 2014 v 18:16 | Reagovat

Krásne napísané! :) Tiež som si toto miestečko obľúbila a našla tu naozaj výnimočných ľudí, s výnimočnou dušičkou ... :) je to neopísateľný pocit vedieť, že niekedy na podobné trápenia nie si sama.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na fotografie a obrázky na tomto blogu, pokud u nich není uveden zdroj,
se vztahují veškerá autorská práva.