close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nově na: Chudobka.blogspot.com

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

8. září 2014 v 10:56 | Chudobka1970 |  Filmy, které mě oslovily
Mám ráda způsob hraní Sandry Bullock i Toma Hankse. Jejich filmový příběh je spojený s 11. zářím. Mám nějakým zvráceným způsobem ráda katastrofické filmy. Možná proto, že téměř vždy mají dobrý konec. Upoutávky jsem sledovala s čím dál větší zvědavostí. Rostlo ve mě odhodlání film vidět. Ale čekat tak dlouho, než ho budou dávat? A co když se mi změní služby? Mohla bych si ho nahrát, jenže já byla moc zvědavá...Tak jsem ho stáhla. A stálo to za to.
Malý chlapec přijde 11. září o svého otce. Když se po roce odhodlá vstoupit do jeho pokoje, najde v obálce s nápisem Black klíč. Pokouší se najít zámek, který by odemkl. Získal by tak svých 8 minut s tátou - tolik času je potřeba aby mohl dorazit sluneční parsek na Zemi... Jeho táta s ním hrával pátrací hry. Poslední, nedohranou, byla hledání šestého New Yourkského okrsku. Malý Oskar podle tátových indicí musel při hledání překonávat svoje strachy. Byl nesmírně inteligentní, ale bál se mluvit s lidmi, cestovat v dopravních prostředcích, chodit po mostech... Aby Oskar našel zámek ke klíči, označil si v telefonním seznamu všechna příjmení Black, na mapě New Yourku zakreslil všechny adresy. Začal o víkendech navštěvovat jednu adresu za druhou, každého Blacka si vyfotil a do deníku pečlivě zaznamenal průběh setkání. Spočítal si, že mu bude trvat 3 roky, než všechny navštíví. Když se seznámil s babiččiným podnájemníkem, který vůbec nemluvil, začali obcházet adresy spolu. Němý starý muž pokračoval v tom, co začal Oskarův otec. Přiměl chlapce aby vstoupil do metra. Jízdu si krátili hledáním slov oxymoron, slov, jejihž význam si protiřečí (ohlušájící ticho, původní kopie, pravá imitace...) Jak to všechno dopadlo? Prozradím jen, že Oskar našel sám sebe. Znovu se sblížil s mámou. Našel ztraceného blízkébo příbuzného.
Chování malého Oskara bylo opravdu zvláštní. Tak nějak jsem si představovala dítě s Aspergerovám syndrmem (tebe Martine). Dítě, které tvrdošíjně odmítá změnit svůj náhled na věc. Tom Hanks i němý podnájemník názorně ukázali, jak k takovému "vzdorovitému" klukovi přistupovat. Pomalu a s láskou. Příkazy nic nezmůžou. Snaha pochopit jednání i způsob myšlení svého syna dovedla Sandru Bullock k paralelnímu hledání s ním. Úplně mě dostaly Oskarovy dopisy s poděkováním, které poslal všem navšíveným Blackům. Nečekaně lidské gesto od docela malého kluka.
Strašně moc se mi líbil tenhle příběh o ztrátách, hledání a nacházení.

Zaujme i vás?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 13. září 2014 v 15:01 | Reagovat

toto bol tiež žáner s označením katastrofický film? Lebo skôr v tom vidím psychický/psychologický charakter... v každom prípade ja by som si to pozrela, lebo podľa tvojho rozprávania to je ozaj zaujímavé a obsadenie hercov - to už ozaj asi stojí za pozretie. Mám ich rada, oboch :)

2 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 16. září 2014 v 15:16 | Reagovat

[1]: To já jsem si myslela, že by to mohl být katastrofický film, viděla jsem padat někoho z mrakodrapu, pak ten klučina klečící na zemi...Ale zklamaná jsem tedy rozhodně nebyla :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na fotografie a obrázky na tomto blogu, pokud u nich není uveden zdroj,
se vztahují veškerá autorská práva.