Myslet pozitivně s úsměvem na rtech Usmívající se

Vánoční dárek: Záblesk, Nebezpečná touha a bohyně pomsty

9. září 2014 v 7:01 | Chudobka1970 |  Četla jsem jedním dechem

Tak a mám ho přečtený. Co? Vánoční dárek přece. Dostala jsem tři knihy. Nechávala jem si je jako bonus za státnice. Jenomže pořád nebyl čas. A tak jsem jednoho dne sedla a začal číst.

Záblesk
Tahle kniha mě moc nenadchla. Příběh spisovatelky románů pro ženy Chelsei a jejího přítele Davida je jednoduchý a přímočarý. Chvíli ho nechce ona, pak zas nechce on ji. David se pokouší chovat se jako její postavy. Teprve až oba začnou být sami sebou, jejich láska dojde naplnění. Takový tuctový příběh pro letní večery. Nutno přiznat, že se poměrně dobře četl.

Nebezpečná touha
Tahle kniha byla o fous lepší. Příběh Meggs a jejího bratra Timmyho, kteří se musejí protloukat nebezpečným Londýnem roku 1799 jako kapesní zloději, aby si vůbec mohli koupit něco k snědku. Meggs jako prvotřídní kapsářka však myslí i na zadní vrátka a vždy alespoň malou část peněz ukládá na účet. Pamatuje si dobu, kdy nemuseli loupit aby mohli jíst. V nabídce námořního kapitán Hugha, spolupracovat při hledání zrádce, vidí možnost jak uniknout bídě a zajistit sobě i tratrovi možnost lepších zítřků. Během této Hughem dobře placené práce se Meggs a Hugh do sebe zamilují. On ji představí své matce aby dívku uvedla do společnosti. Dojde k odhalení Meggiina a Timmyho pravého původu. Životy všech jsou rázem vzhůru nohama...Bohyně pomsty
Tak a to nejlepší na konec. Tuhle knihu jsem doslova a do písmene shltla. Každičkou volnou chvilku jsem seděla, četla. Když se blížil závěr příběhu, nečekala jsem na volnou chvilku. Prostě jsem sedla a vnořila se do příběhu. Autorka rozběhla několik dějových linek, které se prolétaly aby se na konci mohly spojit v jednu jedinou. Lucky, majitelka prosperujícího hotelového komplexu Keys žije ve spokojeném manželství s Lenniem. Téměř osmnáctiletá dcera Max nachází porozumění a lásku u Billyho, ex manžela Venus, přítelkyně její matky. Syn Boby se snaží přesvědčit svou lásku Denver, že nespoléhá na bohaté dědictví své matky, ale že je schopný vydělávat peníze vlastní usilovnou prací. Do jejich životů vstoupí princ Armand, devátý emírův syn. Prahne po vlastnictví komplexu Keys. Lucky ho všek odmítá prodat. Armanda ponížilo už samotné jednání se ženou, jež jsou pro něj pouhou hračkou. Neústupnost Lucky chápe jako neodpustitelnou urážku a důvod proč zabíjet...
Jediné, co mi na této knize vadilo byl epilog. Osudy téměř každé postavy zde autorka uzavřela během několika řádků. Přišlo mi, jako by se jí už nechtělo psát dál a tak to rychle podtrhla a sečetla. I přes tuhle moji malou výtku, mohu knihu jen a jen doporučit. Vtáhne vás do děje abyste mohli spolu s ní přebíhat od jedné postavy k druhé a s napětím sledovat jakým směrem se bude jejich příběh ubírat. V závěru budete zadržovat dech, aby si spravedlnost našla ten správný cíl. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co čteš nejraděj?

Pohádky 3.4% (4)
Sci-fi 9.2% (11)
Dobrodružství 10.1% (12)
Romantika 20.2% (24)
Horory 5.9% (7)
Krimi 18.5% (22)
Dokumenty 2.5% (3)
Literaturu faktu 26.9% (32)
Básně 3.4% (4)

Komentáře

1 Hanka Hanka | 9. září 2014 v 17:13 | Reagovat

Mám vždy radost, když narazím na lidi, kteří hodně čtou. Já jsem bývala velká čtenářka od dětství, na studiích jsem byla nucena kolikrát přečíst knihu za 2 dny, žádné opisování z čtenářského deníku z netu. Mám práci, která vyžaduje také častý kontakt s knihou, ale spíše se jedná o odbornou literaturu. Věříte mi pak, že doma už teď ke knize nesednu? ... Možná je to přechodné období a zase se k četbě vrátím. Jen mi vysvětlete, proč se nyní převážně vydávají zahraniční autoři? Tak jako mám ráda české filmy, ve chvílích oddechu bych raději sáhla po knize z našeho prostředí. :-P  [:tired:]  :-)

2 beallara beallara | Web | 9. září 2014 v 20:37 | Reagovat

Tak tu poslední si určitě půjčím v knihovně,mám tuto autorku ráda a četla jsem od ní hodně knih..je opravdu čtivá :-)

3 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 10. září 2014 v 18:37 | Reagovat

[1 Přiznám se, že českých knih jsem přečetla pomálu. Možná je ta zahraniční literatura únik. Když čtu něco z našeho prostředí, mám pocit, že jsem pořád doma.....

4 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 10. září 2014 v 18:38 | Reagovat

[2]:To je bezva :-)

5 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 13. září 2014 v 14:34 | Reagovat

tiež mám rozčítanú jednu knižku. Dostala som ju nedávno k meninám od mojej kamarátky a je od Danielle Steelovej - Srdcové záležitosti. Je to krásny príbeh. Nie každú knihu od nej môžem, ale táto je krásna. Určite ak budeš zháňať niečo pekné, pokojné na čítanie, popozeraj sa po tejto... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na fotografie a obrázky na tomto blogu, pokud u nich není uveden zdroj,
se vztahují veškerá autorská práva.