close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nově na: Chudobka.blogspot.com

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Rock of Memory 2015

19. července 2015 v 18:50 | Chudobka 1970 |  Hudba nejen pro mě
Rok se sešel s rokem a další vzpomínkový koncert Rock of Memory s pořadovým číslem VIII je minulostí. Kromě jednoho jsem se zůčastnila všech ročníků. A nemám v úmyslu chybět ani příští rok. Je to vlastně taková jedna velká taneční zábava, na které nehraje jen jedna, ale hned pět hudebních skupin. Hrají nám písničky z let dávno minulých, z dob našeho mládí i rockové pecky z dnešní doby. A my? Jsme ti samí jako před 25 -30 lety, jen nám přibyly vrásky a nekterým i kila navíc. Čas je prostě neúprosný. Už jen samotná cesta na přehradu je zážitek sám o sobě. Nápadně se podobá dřívějším svozům ze zábav. Autobus nacpaný až k prasknutí. My letos stáli na schůdcích u řidiče a na další zastávce jsme hlásili čekajícím, že další spoj jede za pár minut. A ty hlášky uvnitř busu...škoda že nejsou publikovatelné. Jako první hráli revival písničky Pražský výběr. To si medil muzíček. Zná většinu písniček, já jen 3: Pražákům těm je tu hej, Zubatá a Hrály dudy.
Zubatá ve stylovém provedení

ATD alias Pražský výběr

Pak hráli Keksi. Stála jsem hned pod pódiem a užívala si tuto kapelu plnými doušky. Odzpívala jsem naprosto všechny písničky s nimi. Vyblbla jsem se dosytosti. Můj muž si sem tam odskočil, ale spolehlivě mě našel podle modrého rukávu do rytmu skandující ruky.
Po Keksech spustili svou produkci Plusi. To vám byly pecky. Hráli hity Zuzanky Čtverečkové, Smokie, Chrise Normana a dalších světových hudebních osobností 70.-80. let. Od tohoto luxusního výběru nešlo odejít ani náhodou.
Sotva dohrála poslední písnička, metla jsem rychle do kadibudky abych stihla další produkci hezky od začátku. Kontakti letos maličko zklamali, pokud se to vůbec dá říct. Prostě odezva publika byla slabší než u předchozích skupin.
Letošní ročník uzavírala skupina Quercus. Stála, vlastně hopsala jsem zboku u pódia. Hráli jako obvykle docela tvrdě a to se mi líbilo. I kdyż jsem v sobě neměla ani kapku alkoholu, pořádně jsem to rozbalila. Kolegyně z práce se nestačila divit. Dokonce jsem si trsla i na spolužáky. Jestli si myslíte, že s manželem, jste na omylu. S naprosto neznámým a docela šikovným chlápkem.

Užívali jsme si to na obou stranách pódia


Video je průřezem kapelami.

Všechny fotky jsou ze stránek prostějovské agentury Hittrade, protože jak nás upozornil zpěvák Keksů "Pytlík" všechna práva na focení a natáčení odkoupil TV kanál Šlágr. Jakmile se Rock of Memory 2015 stal minulostí, spěchali jsme na autobový svoz. Dva lidi před náma zavřel řidič dveře a odjel. Byla 1 hodina. Kdyż ani ve 2 další bus nepřijel, šli jsme pěškobusem do Mostkovic a pak taxíkem do Prostějova. Jela jsem v něm podruhé v životě.
Jak už jsem řekla, těším se na další ročník. Hned jak v lednu staniční vyvěsí A4 na volna 2016, napíšu si tam mimo jiných i 16.7. volno na večer🌞


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je pro tebe hudba důležitá?

Ano, velice důležitá 58.3% (67)
Ano 6.1% (7)
Jak kdy, podle nálady 35.7% (41)
Není 0% (0)

Komentáře

1 Beallara Beallara | Web | 19. července 2015 v 20:47 | Reagovat

Včera ráno přišla zubatáá, zubatáá...ježiši, zrovna před týdnem jsem si pouštěla Pražský výběr, moc mě mrzí, že jsem je před 30lety někde nestihla, ten pořádnej nářez, škoda :-!

2 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 20. července 2015 v 21:39 | Reagovat

[1]: Jo nářez to byl a pořádnej :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na fotografie a obrázky na tomto blogu, pokud u nich není uveden zdroj,
se vztahují veškerá autorská práva.