close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
Nově na: Chudobka.blogspot.com

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červenec 2016

Směju se ráda

8. července 2016 v 18:08 | Chudobka1970 |  Téma týdne
Úsměv mě nic nestojí a druhému udělá radost. Ráda se usmívám. Nemám ráda falešný úsměv. Problém je v tom, že občas naletím na faleš, jako takovou. Jsem totiž i ve svém pokročilém věku stále najivní. Bohužel o tom mé blízké okolí ví a občas to v legraci zneužije. Já pak sednu na lep jak včela na med. V momentě, kdy mi všechno dojde, veselý smích všech zúčastněných, včetně mě samotné, rozhodně není falešný. Manželův synovec by mohl vyprávět legendy o tom, jak tetinku napálil. Jak už jsem řekla, nemám ráda přetvářku. Takový ten strnulý úsměv alá reklama na bílé zuby. Obvykle nevěstí nic dobrého. Bývá předzvěstí špatných zpráv. Když jsem v práci, snažím se být co nejlíp naladěná. To se mi pak koutky úst samy zvedají. Ale vyloženě nutit se do smíchu , když je mi fakt ouvej, tak to nedokážu. Můžu se snažit jak chci. Mám smutné oči, ramena mi padají dopředu, chodím jako duch, od ničeho k ničemu, mluvím neobvykle potichu...Naštěstí tenhle stav trvá kratičce a jen velmi zřídka kdy.
Mám kolem sebe lidičky, co mi dokáží rozsvítit ve tmě.
Ráda se směju. Veselým vtipům i vtipným obrázkům, pokud mi dojde smysl vtípku... Sotva v rádiu hrají mou oblíbenou písničku, rozzářím se a začnu ji zpívat (pokud jsem sama). Nebo když v televizi dávají třeba film s Vlastou Burianem, moji hlučnou reakci nelze přeslechnout.
Jestli je pravda, že smích prodlužuje život, je docela možné, že tu budu strašit ještě hezkých pár desítek let.
Trošku černého humoru :-)


Knižní šifra - co jsem uhodla

3. července 2016 v 19:04 | Chudobka1970 |  Kaleidoskop dní
Jak jsem slíbila, přidávám názvy knih, které jsem vyluštila během soutěže Knižní šifra na stránkách knihkupectví Martinus. Na dovolené s sebou mám jen tablet a na něm mi nejde udělat proklikávací odkaz. Možná by to nějak šlo, ale prostě nevím jak. Doma jsem se o něj pokusila s připojenou myší, ale povedlo se mi udělat jen proklikávací obrázek, ne text.


To je knížek, co? :-)
Některé z nich jsem četla, jako už zmiňovanou Zlodějku knih, všechny díly Harryho Poterra,
20 000 mil pod mořem, Čelisti, Letiště, Robinsona Crusoe,
Římanku, Bílého Tesáka, Knihu džunglí, Máj, Dům duchů,
Tři mušketýry, Anděly a démony, Gulliverovy cesty...
A dvě mám rozečtené, doma zůstaly Hrozny hněvu,
no a večer se znovu začtu do Marťana.
Jak jste na tom vy se čtením knih v letních měsících?Knižní šifra

1. července 2016 v 17:33 | Chudobka1970 |  Kaleidoskop dní
Moc ráda čtu a taky moc ráda soutěžím. Nemusí to být o ceny, stačí mi jen poměřit síly s ostatními. Na FB jsem narazila, vlastně ona vrazila do mě, na reklamu propagující Knižní šifru. Řekla jsem si, zkusím to. Když se zadaří, bude i odměna. Předem hlásím, že nebylo nic. Ale hledání mě bavilo.

Knihkupectví Martinus, které soutěž vyhlásilo, obrázek odkrývalo celý březen, postupně den za dnem. Cílem bylo najít všech 64 knih. Kdo našel víc než polovinu, měl šanci na výhru až 128 knih podle svého výběru. Tak co vy na to? Já jich objevila 59. Úplně první jsem našla Zlodějku knih.Ke konci pátrání mi hodně pomohl tenhle obrázek. Poskládal ho šikulka Pavel Stoklásek na FB . Tam bylo taky hodně nápověd. Ale ne, že by vám dotyčná osoba přímo řekla o jaký titul se jedná.

Třeba :Poradíte mi někdo prosím s tím stolem pro tři? Odpovědi:Je to v zahradě. A je to hra.
Nebo:Prosím pomožte mi so zubatým hroznom. Odpovědi:Ty hrozny jsou naštvané jinak. Hněvají se.
No a když už někdo fakt nevěděl a znovu prosil o pomoc, napsali mu autora.

Asi se ptáte, proč o tom píšu teď, když soutěž je hezkých pár měsíců uzavřená. Pokusila jsem se najít zbylých 5 knih.... a ono nic. Nepovedlo se. Tak já vás teď nechám pár dnů hádat. Zkuste najít co nejvíc názvů knih. Odměnou vám bude moc dobrý pocit ze znalostí světové literatury. Po několika dnech sem připíšu seznam toho, co jsem našla já. Hodně štěstí při rozšifrování :-)

P. S. KLIKNUTÍM NA DRUHÝ OBRÁZEK UVIDÍTE, KTERÉ KNIHY JSEM POZNALA

Na fotografie a obrázky na tomto blogu, pokud u nich není uveden zdroj,
se vztahují veškerá autorská práva.