Myslet pozitivně s úsměvem na rtech Usmívající se

Srpen 2017

Sklípek ve městě

Sobota v 8:00 | Chudobka1970 |  Kaleidoskop dní
Mám ráda dobré vínko. Dvakrát jsem byla na jižní moravě ve klípku. Jelo se autobusem. Už dopředu jsem měla obavy z jízdy zpět, protože bus neměl dálniční známku a zatáčky nemá opilý žaludek rád. Za žádných okolností jsem nedovolila své klapce, aby se nedejbože otevřela. I přes omezený vinný režim se mi ve sklípku moc líbilo. Asi tak před rokem mě kamarádka pozvala do vinotéky U Reka. Přímo u nás v Prostějově. Není to jen prodejna sudového vína, ale i příjemné posezení. Obsluha je zde velice příjemná a radost pohledět. V nabídce není jen stáčené sudové víno, ale i káva, čaj, brambůrky, slané tyčinky, na objednání vám k vínečku udělají i obložené mísy se sýry, salámy, klobásami, aby se líp pilo. A ta šik obsluha s vámi bude klidně i přes půlnoc. Prostě takový vinný sklípek uprostřed Hané.

Vinotéka u Reka.


Nad vchodem.


Příjemné, stylové prostředí uvnitř vinotéky.


Nabídka vín je pro nás dostačující


Část po dlahy je prosklená.
Pohled do sklepa na archivní vína
není moc příjemný.
Studna je hooodně hluboká.
Po schodech nahoru se jde dobře,
dolů je to s hladinkou horší.


Nabídka čajů je opravdu pestrá.


Shora na nás kouká
trochu přerostlá spermijka.

Stylově i s kávičkou.
Chodíme sem rády,
třeba jen na dvě dvojdecky vína...
Máme to tu rády.

Dárek od Ježíška

16. srpna 2017 v 21:52 | Chudobka1970 |  Kaleidoskop dní
Ježíšek v závěru roku 2016 naznal, že potřebuji změnu image. Trošku mě tím svým přesvědčením pravda naštval. To jsem tak nemožná, že je nutný zásah profesionálů? Nicméně po pár dnech se mi rozleželo v hlavě, že mi chtěl vlastně udělat radost. Začala jsem se tedy těšit a plánovat, kdy tu změnu image s nakupováním provedu. Ale pořád jaksi nebyl čas. Pak jsem změnila práci a řekla si: teď je ten správný čas. Objednala jsem se a byla celá nedočkavá, jaké to bude.

Dnes ráno mi málem ujel autobus. Vzala jsem to na nádraží autem a nechala ho tam zaparkované. Ještě, že nikde "zelené žabičky" neměřily rychlost. V autobuse jsem znovu a znovu studovala plánek, abych to v Brně našla.

Pokus o selfíčko se moc nepovedl...ale chtěla jsem mít něco pro srovnání na pak...


Nejprve mě příjemný muž usadil ke stolku a během celé Změny image mi buďto on nebo další personál salonu nabízeli vodu, čaj, kávu... Byli velmi milí a přitom nevtíraví. Pak se mě ujal vizážista. Prosvítil mě očním rentgenem od hlavy až k patě. Posadil mě před ohromné zrcadlo, stoupl si za mě a začal povídat o vlasech. Domluvili jsme se na jejich barvě a střihu, který by opticky prodloužil a malinko zeštíhlel moji malou postavu.
Když si mě vzala do parády kadeřnice, už to svištělo. S novým účesem jsem velice spokojená. Je velice vzdušný, ale také lehce upravitelný.
Pak se mnou začal pracovatl opět vizážista. Maloval mi části oblečení a vysvětloval, co se k mé postavě hodí a co ne. A nebyly to jen výstřihy, délky rukávů nebo kalhot. Kreslil i umístění, tvary, barvy a velikosti knoflíků, zipů, kapes. Vysvětlil jak nosit kabelku, abych odpoutala pozornost od jistých neforemných částí mé postavy. Prostě poskytl mi odborné poradenství v nakupování.
Na závěr mě nalíčil. Doteď jsme si vystačila s rtěnkou. Už ani nevím, kdy jsem se líčila se vším všudy. Na šibřinky v březnu?Pak už asi ne. Shodli jsme se, že pro mě bude lepší běžné denní líčení, bez makeupu. Jen zvýraznění očí, tváří a rtů. Je to jednoduché a praktické. Mám od vizážisty pár pomocníčků.

Tuhle krásnou taštičku jsem trošku naplnila já a trošku salon.


Příště si doplním zbytek.... :-D


O tohle selfíčko jsem se pkusila doma asi za 3 hodiny


A ještě jedno selfie


No a takhle jsem vypadala po malém výletě na kole ve 20 hodin.
Nepoužívám lak na vlasy ani tužidlo.
Líčení vydrželo, opravdu nemám makeup, je to jen jemně matující pleťový krém.


Chobotničky pro kulíšky

2. srpna 2017 v 17:57 | Chudobka1970 |  Z mých rukou
Na FB mě zaujala níže zkopírovaná zpráva z novorozenecké JIPky ve FN Olomouc, kterou jsem hned nasdílela.
DOCHÁZÍ NÁM CHOBOTNIČKY!!!
V poslední době si naše maličká miminka velmi oblíbila háčkované chobotničky, které jsme dostali darem od šikovných maminek. Tyto chobotničky mají děti po celou dobu hospitalizace u sebe, jsou díky nim klidnější, cítí se víc v bezpečí a nakonec si je odnesou domů.
Protože bychom rádi věnovali chobotničku každému, hledáme šikovné ruce, které by nám ji podle návodu zvládly vyrobit.
Za každou snahu DĚKUJEME!!!
http://www.nedoklubko.cz/
Podpořena byla touhle zprávou na TV Barrandov. Pusťte si ji přesně v časech od 24:25 do 26:32.
Spustila se lavina solidarity s maličkými nedonošenými miminky. Stala jsem se členkou FB stránky Nedoklubka - chobotničky pro kulíšky. Pořádně jsem si přečetla podrobný návod, jak na chobotničky, vzala peněženku a vyrazila na nákup. V galanterce mě paní prodavačka ujistila, že klubka, které jsem si vybrlala, jsou v požadované kvalitě. Ona totiž byla informovaná a o háčkovaných chobotničkách pro kulíšky toho věděla opravdu hodně. Fandila tomuto projektu. Odcházela jsem z prodejny velice spokojená a s úsměvem na rtech. No a tohle je výsledek mého snažení, první tři chobotničky:
V košíku jsou 100% bavlny Camilla, Kamila a Katka.
Černá nebyla k dispozici,
nějaké "motalinky" je vykoupily.... :-)


Druhá "chapadlinka" má také ještě méně výrazný obličejík.
Ale je v pozitivní žluté barvě.


No a třetí kousek do sbírky.

Už se domlouvám na předání chobotniček na olomouckou JIP. Děje se tak prostřednitvím kordinátorky. Ta je zkontroluje a předá na příslušnou JIPku. Po sterilizaci budou dělat společnost maličkým bojovníčkům. Když je "motám", myslím na ně. Sotva přišli na svět, už se musejí strašně moc snažit, aby tu mohli zůstat. Držím jim pěsti a v nich spoustu štěstí.
Na fotografie a obrázky na tomto blogu, pokud u nich není uveden zdroj,
se vztahují veškerá autorská práva.