Myslet pozitivně s úsměvem na rtech Usmívající se

Červenec 2019

Litovelská free jízda

16. července 2019 v 20:13 | Chudobka1970 |  Kaleidoskop dní
Stejně jako loni i letos jsme se rozhodli vyzkoušet Litovelskou free jízdu. Manžel nás přihlásil přes net. Ve čtvrtek jsme se vrátili z dovolené a hned v sobotu se jelo. V pátek jsme pozvali syna se sličnou slečnou do restaurace na oběd. A já měla v sobotu ráno tak trošku wc problém. Nic moc jsem nesnědla, dostalal jsem do sebe jenom kousek rohlíku a tekutiny. Vzala jsem si přášky na faraonovu pomstu a čekala, co to udělá. Tak nějak si to sedlo. V 11 jsme vyjeli do Litovle na start. Autem s kolama na nosiči. Od rána bylo vedro, čekala nás další tropická sobota. Normální lidi mířili na koupaliště, my na 30 km jízdu na kolech. Po ověření registrace nám dali plstová startovní číla se zabudovaným čipem a čekalo se na start. Poslala jsem muže pro něco na pití a on mi donesl nealko černý citron pivo. Málem jsem mu ho vylila n a hlavu. Vůbec mu nedovaklo, že jsem časné ráno strávila na wc....

Start měli pořadatelé naplánovaný na 12 hodin.
Vzhledem k pořádnému vedru ho mohli trochu posunout...
Součástí doprovodného programu byla soutěž ve zručnosti cyklotrialu


Mladíček předváděl na střeše auta opravdu parádní kousky...


Naše startovní čísla 591 a 592Lidí bylo myslím docela dost.
Pod obloukem byl start.Soutěžilo se v jednotlivcích i týmech.
Kromě tradičních rodinných se vyrojilo i několik veselých týmů.
Holky v sukýnkách jako nevěsty a kluci s kloboukem jako ženichové


Kromě kol projely cílem i koloběžky a jedno jednokolo


Pan "Večerníček" ho měl hezky vychytané.
Nechyběl ani stojánek na pohárek pro pivko...


A jak to celé probíhalo? Hned na startu bylo veselo. Týmy, které měly stát až vzadu se postavily dopředu a jednotlivci je museli objíždět. No a my dva jsme vyjeli mezi posledními. Ze začátku se mi šlapalo docela dobře. Jenže asi po půlhodince na mě padla únava. Málo jídla - málo energie. 30 km dlouhá trasa po rovince byla dobře značená. Na každé křižovatce stál človíček, který naváděl kudy jet. Muž na mě vždycky čekal, ale já mu pak řekla, ať jede, že se nemám šanci ztratit. A zvolnila jsem tempo. Bylo mi děsné vedro. Teklo ze mě jako z vola. Vodou jsem šetřila, aby mi vyšla na celou trasu. Jeden úsek se jede po trávě. To jsem potila krev. Nebyla to ta pohodvá jízda jako loni. Celkově jsem jela o 20 minut déle. Při dojezdu cílem mi bylo regulérně šoufl. Sedla jsem si na lavici pod slunečník a dobrých 20 minut napodobovala parní lokomotivu. Na oběd mě muž pozval do hospody na náměstí. Tentokrát jsem si objednala kofolu a při jejím labužnickém upíjení cítila, jak do mě putují tuny cukru. Na oběd jsme čekali dlouho, protože číšník zakopl a náš oběd se v mžiku válel na zemi. Po výborném jídle jsme se vrátili zpět do areálu pivovaru na bezva program. Jelikož mi pořádně otrnulo, dala jsem si nealko drink. Koneckonců kadibudek tam bylo docela dost....

Zdraví vás vaše Chudobka1970Létofest Olomouc 2018

8. července 2019 v 17:29 | Chudobka1970 |  Hudba nejen pro mě
Před rokem jsme s mužem a jednou známou byli na Létofestu v Olomouci. U galerie Šantovka se ve dvou dnech představilo několik zpěváků a skupin. My si vybrali sobotu, tedy druhý den. Brali jsme ještě jednu o pár let starší spolužačku ze zdravky. Někdo musel řídit, hádejte kdo to byl? Byl pořádný pařák, takže jsem si hned na úvod dala jedno hezky vychlazený točený pivo. Vzhledem k tomu, že jsme se těšili na Kabáty, kteří uzavírali celý festival až kolem půlnoci, mělo dost času ze mě vyprchat. Líbilo se mi, že kelímky byly s háčkem za opasek a s vratnou zálohou. Jednak se šetřilo životní prostředí a jednak tam bylo skoro uklizeno. Program se nám docela líbil. Někdo zklamal, někdo překvapil.


SOBOTA - MAIN STAGE
13:00 - 14:15 Anna K.
15:00 - 16:15 Iné Kafe
17:00 - 18:15 David Koller
18:45 - 20:00 Marek Ztracený
20:30 - 21:45 Wanastowi Vjecy
22:15 - 23:30 Kabát


Rozjela to Anna K. Mám její písničky docela ráda. Ale nějak moc mě na této akci neoslovila. Možná je škoda, že byla jako první.


Po ní hrálo Ine cafe. Během jejich hitu Ráno jsem si nechala udělat tetování...z heny :-)Moc jsem se těšila na Davida Kollera.
Jenže po prvních písničkách mi bylo jasné, že tohoto Davida, sólistu, až tak moc neznám.Pořádně jsem se chytla až u písniček z Jasné Páky nebo Lucie.Tohle je hodně zajímavé maskování.
Vůbec netuším, jak se mi to povedlo.Líbily se mi obří obrazovky po stranách.
Pod pódiem bylo totiž hodně nabito a ještě víc slunečno.
Jelikož jsem byla asi měsíc po ukončené radioterapii,
sluníčku jsem se vyhýbala.Je libo malé občerstvení?
I za bubny muselo být pořádné vedro.
O tom,že David Koller je skvělý bubeník, psát asi nemusím, že ne?Jeho bubenické nebo bubnové? sólo bylo naprosto skvělé.Marek Ztracený měl po Kollerovi skvěle připravené publikum.
Každý si jeho pohodový a přátelský koncertík užíval po svém.

Wanastowy Vjecy ani Kabáty neměly na focení vůbec žádnou šanci. Jednak už byla tak trochu tma a jednak jsem znala skoro všechny písničky nazpaměť a prostě nešlo s nimi nezpívat. Že moje hlasivky dostaly zabrat, tak o tom žádná.Krásný pozdrav z loňského koncertu vám s ročním zpožděním posílá Chudobka a spolNa fotografie a obrázky na tomto blogu, pokud u nich není uveden zdroj,
se vztahují veškerá autorská práva.